Hakkımızda

Şirketimiz PAREKS, 2001 yılında bir aile şirketi olarak İzmir’de faaliyetine başlamıştır. Başlangıçta her tür otomotiv yedek parça ihracatıyla uğraşmış olup, ilerleyen dönemlerde faaliyet konularının içerisine ikinci el iş makinası dış ticaretini de eklemiştir.
 
Şirket sahiplerinin gerek iş makinası, gerekse yedek parça sektöründeki 20 yılı aşkın tecrübeleriyle PAREKS kısa bir süre içerisinde dünyadaki iş ortakları tarafından tercih edilen bir firma haline gelmiştir.
 
Bugün PAREKS için ikinci el iş makinası işi, Türkiye iç pazarında olduğu kadar, global dünya pazarlarında da çok hızlı artan bir iş hacmiyle ön plana çıkmaktadır. Şirketimiz müşterilerine, ikinci el iş makinası ile ilgili danışmanlık, ithalat-ihracat, alım-satım konularında  dünya genelindeki kontaklarından işe uygun çözümlerle destek vermektedir.
 
Şirketimiz, 2011 yılında İngiltere’nin önemli iş makinası şirketlerinden MAWSLEY MACHINARY ve ataşman ve kova imalatçısı DIG DOG LTD. İle Türkiye pazarı için temsilcilik anlaşması imzalamıştır.
 
PAREKS iş ortaklarına en kaliteli ürünleri en iyi fiyatla sunmayı hedefleyen global bir şirket olma yolunda hızla ilerlemektedir.